Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Woda w aucie, filc wygłuszający podłogę, uszczelki podw

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    wygląda - masakra...
    gratuluję wytrwałości.
    a napisz jeszcze jak doszliście do tej dziury?
    lanie wodą pomogło?
    pozdrawiam Krzysztof

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez se@l
      wygląda - masakra...
      gratuluję wytrwałości.
      a napisz jeszcze jak doszliście do tej dziury?
      lanie wodą pomogło?
      Rozebraliśmy ponownie podszybie, wyciągneliśmy filtr kabinowy i jego obudowę jak widać na zdjęciu 1. Już wcześniej gdy sam rozbierałem podszybie zauważyłem, że jest tam zaślepka ale silikon ledwo się na niej trzymał, więc naniosłem nowy silikon tyle że octowy bo nie miałem innego pod ręką no i czas mnie mocno gonił. Wiem zakleiłem i bez żadnego sprawdzania pojechałem do pracy. Na drugi dzień, kiedy to już pomagał mi kolega postanowiłem zacząć od wymiany silikonu octowego na tej zaślepce na kauczukowy. Odkleiliśmy octowy i laliśmy wodą z węża na samą zaślepkę bez silikonu. Woda przeciekała do wnętrza po moich palcach, bo kolega lał a ja siedziałem w środku i miałem palce pod tą zaślepką. Zakleiliśmy silikonem kauczukowym, powtórzyliśmy "operację" i już nic nie przeciekało. Potem zabraliśmy się jeszcze za podłogę i suszenie. Dziwi mnie tylko, że w takim miejscu znajduje się otwór, który ma bezpośrednie wejście do kabiny-bez sensu.

      Komentarz


      • #28
        zapewne jakieś kable, jedyne co mi przychodzi do głowy to webasto ale nawet nie wiem czy były modele z webasto...
        pozdrawiam Krzysztof

        Komentarz


        • #29
          Witam. Nie chcę zakładac nowego tematu, więc piszę tu. Trochę poczytalem na temat wody w aucie i mam podobny problem z tym że u mnie bardzo mokra jest cała strona od strony kierowcy. O ile z tyłu to chyba wina foli w drzwiach, jutro rozbiore to będę wiedział więcej, to z przodu to chyba coś innego. Zauważylem, że kapie gdzieś nad pedałami!!! <szok> Skąd tam woda, z podszybia??? Jak zlokalizować miejsce, którędy leci ta woda? I jeszcze jedno pytanie , a mianowicie czy osuszenie wykładziny farelką i gazetami ,która jest bardzo przemoczona wystarczy czy koniecznie jest rozebranie wszystkiego? Pytam, bo jest to troche kłopotliwe ze względu na brak odpowiednich warunków, pogody. Pozdrawiam

          Komentarz


          • #30
            rad10, poszukaj wątku o tym, było pisane w miarę dokładnie. Prawdopodobnie masz nieszczelny przepust wiązki kabli z podszybia do kokpitu. Pomaga uszczelnienie tego i przy okazji wyczyszczenie podszybia i odpływów z liści.
            Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

            Komentarz


            • #31
              U mnie leje się z tylnich prawych drzwi na dywanik, masakra, będę chyba musiał rozebrać drzwi aby sprawdzić czy folia trzyma, albo wymienić uszczelkę w drzwiach
              Marek

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez pstrykacz
                U mnie leje się z tylnich prawych drzwi na dywanik, masakra, będę chyba musiał rozebrać drzwi aby sprawdzić czy folia trzyma, albo wymienić uszczelkę w drzwiach
                kolego mam to samo, jak sobie poradziłeś??

                Komentarz


                • #33
                  Miałem to samo Panowie i w tylnych i w przednich drzwiach lało się na potęgę!!
                  Problem jest tylko jeden w 100% sprawdzony:
                  trzeba wymienić folię w drzwiach, ja mam własnej roboty - koncowki folii zawinalem do srodka rynienki odpływowej i po problemie.
                  Generalnie jest to feler skody (folia się odkleja i przecieka po niej do środka przez drzwi woda)
                  1,9 TDI 110 KM

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X